İNDİS MÜHENDİSLİK HAKKINDA

İstanbul’da kurulan İndis Mühendislik Limited Şirketi, kurulduğu günden itibaren sahip olduğu istikrarlı gelişmeyle Türkiye’nin saygın mühendislik ofislereinden biri haline gelmiştir. Bugün geniş bir çevrede inşaat mühendisliği hizmeti veren İndis Mühendislik, en verimli şekilde hizmet sunmak amacıyla alanında uzmanlaşmış akademisyen, mühendisler, teknikerler ve avukat kadrosuyla çalışmaktadır.

 

Betonarme Proje, Binaların Güçlendirilmesi, Eski Eser İhyası gibi konularda tasarım, uygulama ve danışmanlık hizmetinde bulunmuştur. Başta Topkapı Sarayı olmak üzere, Safranbolu Evleri, Konstantin Evi gibi yüzlerce ahşap ve tarihi bina projeleri ile, BOTAŞ M. Ereğlisi, Telekom –Yahya Kaptan, Telekom- Erenköy, Eti Madencilik vb. yüzlerce bina güçlendirmesi projelerinde aktif olarak çalışılmış ve hizmet verilmiştir.

Yoğunluklu olarak Betonarme Proje Hesabı yapan firmamız 30 yılı aşkın bir süredir hizmet vermektedir. Aynı zamanda uluslararası Betonarme Proje ihraç etmiş olup, uluslararası proje deneyimine sahiptir. Betonarme yapılar ile akla gelebilecek her türlü yapının statik hesaplarının yapılması, çizimlerinin yapılması, proje optimizasyonlarının hazırlanması üzerine her türlü betonarme, yığma, ahşap proje hesap çizim talebiniz uzman kadromuz tarafından gerçekleştirilebilir.

​​Betonarme tasarım ve projelendirme aşamalarında deneyimli ve uzman kadrosu statik hesaplarını ETABS, İdeCAD, StatiCAD-Yigma, ÇATICad, İSTCAD ve diğer hesaplama programlarını kullanarak yapmaktadır. DWG formatında sunduğu statik proje çizimleri, betonarme yapım aşamalarını ve yapının inşa edileceği şantiye ortamını düşünerek hazırlanmaktadır. Betonarme yapı alanında örnek olarak gösterilen statik hesap raporumuz, yalnızca Türkiye’de değil birçok ülkede kabul görmüş, yapının tasarım ve hesap kriterlerini adeta kaynak haline getirmiştir.

Konut, endüstriyel yapı, hangar, silo, otel, hastane, stat, alışveriş merkezi, köprü gibi birçok betonarme projeye imza atan ayrıca alanında statik hesap ve statik çizim ortağınız size hizmet vermeye devam edecektir. Betonarme ile ilgili her türlü teknik destek, betonarme hesap hizmetleri, betonarme proje hizmetleri, betonarme statik hizmetleri, ahşap hesap hizmetleri, ahşap statik hizmetleri yığma ve kagir statik projeler, istinat duvarları, fore kazıkları, temel altı kazıklar gibi statik konularında bizden destek alabilirsiniz.

Son yıllarda yoğun şekilde aldığımız güçlendirme projeleri, çeşitli kamu ve özel kuruluşlara verdiğimiz danışmanlıklar ile depreme dayanıklı yapılar geliştirme gibi ciddi uzmanlık gerektiren çalışmalarımızı daha ileri seviyelere taşımayı hedeflerimiz arasına aldık.

EKİBİMİZ

Cevdet Şentürk

Cevdet Şentürk

İndis Mühendislik Kurucusu
Oğuzhan Şentürk 2

Oğuzhan Şentürk

İnşaat Mühendisi
Barış Şenkaya

Barış Şenkaya

İnşaat Teknikeri
Serkan Motur

Serkan Motur

İnşaat Teknikeri
Tunahan Güney Yıldırım

Tunahan Güney Yıldırım

İnşaat Mühendisi
Rabia Aydın 2

Rabia Aydın

İnşaat Mühendisi
Taha Çelik

Taha Çelik

Teknik Ressam